Jdi na obsah Jdi na menu
 

FOTOSKÝT

29. 9. 2017

1. MISTROVSTVÍ SVĚTA ve FOTOSKÝTU  

fotoskyt-2017-480.jpg

 English

  21. 10. 2017 ve 14 hodin na louce u hřbitova v Aši 

FOTOSKÝT - nová, sportovně-fotografická disciplína  pro širokou fotografickou veřejnost, vymyšlená fotoklubem Soudkovitost 09 Aš, s potenciálem celosvětového rožšíření.

Fotoskýt je fotografická obdoba sportovní střelby Skeet, kde se střílí na asfaltové holuby.  Při Fotoskýtu se střílí (fotografuje) fotoaparátem, na malé létající Soudky, fotoklubu Soudkovitost 09 Aš.

Úkolem soutěžících je, fotografovat za letu malý dřevěný soudek tak, aby byl co nejblíže středu fotografie. 

Soutěžící má 3 nástřelné snímky (které se nehodnotí) a 5 soutěžních snímků, z nichž se mu pak sčítají body, jako při střelbě na běžný terč (0-10 bodů za každý snímek). Vítězí soutěžící, který získá nejvíce bodů.

Typy zbraní  Všechny typy fotoaparátů, s možností nastavení ohniskové vzdálenosti objektivu - 200mm, po přepočtu na velikost klasického kinofilmového políčka.  Pokud soutěžící takový fotoaparát nemá, může mu být zapůjčen organizátory soutěže.

Podrobná pravidla:

Nastavení objektivu bude probíhat přímo na střelnici, zaměřením kalibračního kolíku, který se bude muset dotýkat spodní a horní hrany fotografie, orientované na šířku. Nastavení zkontroluje rozhodčí. Aretace objektivu bude zajištěna, například lepící páskou, nebo jiným vhodným způsobem. Pokud si soutěžící v průběhu soutěže změní ohniskovou vzdálenost, bude DISKVALIFIKOVÁN !!!

Střelnice   je vymezený prostor  10 x 20 m, kde probíhá střelba. 

Stanoviště střelce je v polovině delší strany střelnice.

Soudky jsou vystřelovány na povel „HOP“, pod úhlem 45°, podél protilehlé strany střelnice, do vzdálenosti 20 m.

Střelec před výstřelem musí fotoaparát držet pod úrovní prsou.

Střelec musí, pro zisk bodů, trefit (vyfotografovat)soudek nad horizontem (proti obloze), co nejblíže středu fotografie.

Střelec pak odevzdá snímky rozhodčímu na paměťové kartě. Na kartě smí být pouze 3 nástřelné a 5 soutěžních snímků.

Rozhodčí spočítá pomocí terčové šablony body. Za střed střely je považován střed soudku.  Soudek musí být na snímku zachycen viditelně. Získané body budou zapsány a po ukončení střeleb vyhodnoceny.

Rozhodčí je jmenován organizačním výborem soutěže.

Rozhodčí musí mít dokonalé znalosti pravidel vztahujících se k soutěži a musí být schopen samostatně rozhodnout.  Rozhodnutí rozhodčího je konečné. V případě rovnosti bodů bude rozhodovat ostřejší fotografie.

Soutěž se koná jednou ročně v Aši a vítěz se stává Mistrem světa daného roku ve Fotoskýtu.

© 2017 fotoklub Soudkovitost 09 Aš

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář