Jdi na obsah Jdi na menu
 

VÝSLEDKY 4. AŠSKÉHO FOTOMARATONU

22. 4. 2013

Většina fotografií předčila naše očekávání. Vážení soutěžící, fotili jste skvěle, děkujeme za účast i přes nepřízeň počasí.

 Letošní ročník byl opět mezinárodní, dá se říci i celosvětovou akcí. Zúčastnili se soutěžící z USA a Austrálie, kteří dostali témata emailem v časovém posunu a v tomto posunu i odevzdávali soutěžní snímky.

 Zvláštní díky patří odborné porotě, Městu Aš za poskytnutí grantu na tuto akci, personálu Restaurace U Tří lipanů za poskytnuté zázemí a všem členům fotoklubu Soudkovitost 09, kteří se aktivně zúčastnili a přiložili ruku k dílu.

Díky patří samozřejmě také všem soutěžícím, bez kterých by tato soutěž nemohla probíhat. 

Porota měla za úkol ohodnotit fotografie anonymně, především podle shody fotografie s tématem až pak podle technické kvality.

K výsledkovým listinám a fotografiím se dostanete rozkliknutím následujícívh odkazů

Výsledné pořadí podle celkového počtu získaných bodů

Výsledky dle jednotlivých témat 

Všechny fotografie - kategorie 1 - Bez  úprav

Všechny fotografie - kategorie 2 -  S úpravami

pravidla.jpg


Výsledné pořadí podle celkového počtu získaných bodů

Výsledky dle jednotlivých témat 

Všechny fotografie - kategorie 1 - Bez  úprav

Všechny fotografie - kategorie 2 -  S úpravami

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výherní fotky

(Peter, 10. 5. 2013 11:38)

Já se též přikláním ke Katce.Myslel jsem,tedy i očekával,že pujde o kvalitu fotek,jejich originalitu a focení v den soutěže. Na některých fotkách bylo vidět,že z Aše nepocházejí,ale z větší dálky.Nechápu,jak to ti lidé za den stihli :)Ale to jiná.. Samozřejmě,že každý z nás soudí fotku jinak. Rozmázlá fotka pro mne a pro většinu znamená opravdu špatnou fotku.Je totiž rozdíl mezi celou rozmazanou fotkou a vyjádřením pohybu.Ale to ví snad i ten největší amatér.Sám jsem se zůčastnil,ale i některé fotky,které byly pode mnou byly kvalitnějíš a lepší,měly se objevit na prvních místech. Fotka by měla mít duši,nápad a hlavně kvalitu. Nemluvím o tom,že mé fotky byly pomíchané v jiných kategoriích. vím,že příště se už takové soutěži nezůčastním. Myslel jsem,že dopadnu hůře,ale to ,co jsem viděl mezi výherci,mne šokovalo.

Re: Výherní fotky

(Soudkovitost09, 15. 5. 2013 14:53)

Děkujeme za komentář.
Některé fotky byly opravdu focené mimo Aš, ale to neodporuje pravidlům. Ti soutěžící se přihlásili, získali témata a odevzdali fotky emailem. Všechny potencionálně sporné fotky byly kontrolovány v exifu, zda byly pořízeny v den soutěže.
Porota měla za úkol ohodnotit fotky prvotně dle souladu s tématem, až pak s ohledem na technickou kvalitu, aby nebyli znevýhodněni ti, co nemají tak dobré vybavení.
Porota je každý rok v jiném složení a přesto se často vyskytnou protichůdné názory. V porotě jsou vždy fotografové, kteří ve světě fotografie něco dokázali, jsou z různých koutů republiky a vzájemně se neznali. Hodnocení je zcela anonymní.
Fotografie není exaktní věda a proto se její (umělecká) kvalita nedá měřit, je to spíš o pocitech a podobné diskuze o vítězných fotkách se vedou po všech vyhodnoceních soutěží co znám.
Pokud se vaše fotky pomíchaly, mohl jste nám to dát vědět a napravili bychom to, za chybu se samozřejmě omlouváme, i když nevíme jak k ní došlo.
Vítězné fotografie byly vystaveny v Muzeu u příležitosti "Dne pro město" a dle reakcí návštěvníků si myslím, že se většině líbí.
S pozdravem DOBRÉ SVĚTLO
Fotoklub Soudkovitost 09

Výherní fotky

(Katka, 26. 4. 2013 17:30)

Nezlobte se na mě, ale docela mě zaráží některé výherní fotky a opravdu by mě zajímal důvod jejich umístění... porotci měli před tím něco vypito? fotky jsou rozmazané a s určeným tématem nemají nic společného...vím že je lehké krititizovat, jenže když to tak vidím, nemůžu to nechat jen tak ... dle mého názoru je to nefér vůči jiným lidem kteří měli fotky storkát hezčí než některé výherní fotky...fotosoutěž má být o tom jak kdo umí fotit, jde o to promyslet si témata a snažit se vyfotit co nejoriginálnější fotku, ne jenom vzít foťák a ledabyle zmáčkout spoušť...

Re: Výherní fotky

(Vl.Antoňů, 29. 4. 2013 20:21)

Ahoj Katko, Radku,

o umístění na předních místech rozhodlo podle mého názoru zejména to, zda fotku měl v první pětici každý z porotců. Hodnocení bylo nezávislé a výsledky po součtu byly občas překvapením i pro porotu... Každopádně, pokud fotografie nezávisle zaujme tři nezúčastněné diváky natolik, aby ji vybrali mezi svých pět nej, tak jistě svou hodnotu má....
Jinak technická kvalita fotek neměla být a také nebyla prvotním kritériem, tím byl vztah k tématu a originalita, což jsou samozřejmě věci, které vnímá každý subjektivně... Takže např. rozmázlá fotka může pro někoho znamenat špatnou fotku, pro jiného vyjádření pohybu, času apod...

Vl. Antoňů, člen poroty

Re: Re: Výherní fotky

(Katko a Radku, 30. 4. 2013 10:01)

Katko a Radku,
děkujeme za příspěvek. Není člověk ten, co by se zavděčil všem.
Příště se zúčastěte a třeba kvalitou a originalitou svých fotografií vyrazíte střízlivé porotě dech.
S pozdravem
Fotoklub Soudkovitost09.

Ašský fotomaraton

(Radek, 26. 4. 2013 17:51)

Dobrý den,
nejde o to vyhrát, ale zůčastnit se, přesto ale souhlasím s Katkou v tom, že některé fotky, které se umístily na prvních místech, tam nemají co dělat. Nejsem profesionální fotograf, ale některé případy mě opravdu zarážejí. Neříkám, že fotky jsou špatné, každá má něco do sebe a každý se určitě snažil, ale aby se umístila fotka z poloviny rozmázlá? Atd... Taky si myslím, že je neférové, aby se ašského fotomaratonu účastnili lidé z Ameriky nebo jiných zemí či měst. Podmínky by měly být pro všechny stejné. Pokud nejsou a soutěž se nekoná jen na území Aše, pak bych jí nenazýval ašskou...

Bylo to fajn

(Honza, 23. 4. 2013 10:11)

Fotomaraton byl skvělej, při focení jsme se nasmáli a večer při promítání ještě víc. Těším se na příští ročník.

Bomba!

(David Kr., 22. 4. 2013 16:57)

Super akce! Doufám, že příští rok zase bude a budu mít čas :-) Díky za takovou akci :-)

Stálo mě to 2gb paměťovku :D - akorát jsem chtěl jít odevzdat fotky a bum.. paměťovka spadla mezi výtahovou šachtu a schody v přízemí :D takže je po ní :D No ještě, že jsem to všechno zkopíroval do pc :D

Jen jsem si všiml, jedna moje fotka se někam ztratila :D

Re: Bomba!

(Soudkovitost, 23. 4. 2013 8:50)

Jsme moc rádi, že se akce líbila a že ani nepřízeň počasí nesnížila Vaše nadšení.
1 fotka se někam zatoulala, ale už je na svém místě. Omlouváme se za chybu a děkujeme za účast.